Изненадваща загуба и криминална драма за ПСЖ

Пари Сен Жермен сензационно загуби у дома от Нант в 29-ия кръг на френското първенство с 1:2 и остана на второ място в класирането. Така шампионите пропуснаха шанс да се изравнят на върха с лидера Лил, който има 63 точки. ПСЖ остава с 60, колкото има и третият Лион. Монако е с 56.

Рандал Муани откри за Нант, а Юлиан Дракслер изравни за парижани, преди в 71-вата минута Моусес Симон да даде победата на Нант.

Между изравнителния гол и този, който донесе успеха на гостите, се разигра драма на “Парк де Пренс”. Директорът на ПСЖ Леонардо каза нещо на треньора Маурисио Почетино и той светкавично извади от игра един от най-добрите в своя състав – Анхел ди Мария.

Халфът бе изненадан, на Почетино му прошепна нещо и влезе с него в тунела към съблекалните.

Оказа се, че по време на двубоя крадци са атакували дома на Ди Мария, където е било семейството на играча. Те са държали няколко минути като заложници съпругата му и децата му, но след това са избягали. Информацията е стигнала от полицията до ПСЖ и Леонардо, а после и Почетино, веднага са я предали на Ди Мария.