Испания се спаси с късен гол в Тбилиси (Резултати от световните квалификации)

Аутсайдерът Грузия бе близо до най-голямата сенация в световните квалификации, но все пак загуби от Испания в Тбилиси с 1:2. Гол в 92-рата минута покоси грузинците, въпреки че те играха героично срещу по-класния съперник. Ла Фурия определено се измъкна от сериозен провал в срещата от Група “B”. Грузия поведе в 43-ата минута с гол на Квича Кваратшкелия и играеше стабилно в отбрана. В 56-ата минута Феран Торес изравни и в 92-ата Дани Олмо донесе победата на испанците с далечен удар.

В другия мач от групата Швеция победи като гост Косово с 3:0 и поведе с шест точки от два мача. Головете реализираха Лудвиг Августинсон, Александър Исак и Себастиан Ларсон (дузпа).

В Група “J” Германия също постигна втора победа – 1:0 в Букурещ срещу Румъния. Единственото попадение вкара Серж Гнабри в 17-ата минута.

В другите мачове: Армения – Исландия 2:0, Северна Македония – Лихтенщайн 5:0.

Англия също не допусна изненада в този кръг и на свой ред взе втората си победа. “Трите лъва” триумфираха в Албания с 2:0 след голове на Хари Кейн и Мейсън Маунт.

В другите мачове от Група “I” Полша победи Андора с 3:0, а Унгария се справи при гостуването си на Сан Марино със същия резултат.

В група “F” Дания се изгаври с отбора на Молдова и го отнесе с 8:0. Израел и Шотландия завършиха наравно 1:1, а Австрия очаквано взе домакинството си на Фарьорски острови – 3:1.

В среща от група “D” Украйна и Финландия не се победиха – 1:1.