Испания победи Италия в Лигата на нациите и прекъсна дългата серия

Испания

Испания прекъсна серията от 37 поредни мача без загуба за Италия, побеждавайки европейския шампион с 2:1 в първия полуфинал от Лигата на нациите, игран в Милано.

Феран Торес даде аванс в полза на иберийците, преодолявайки вратаря Джанлуиджи Донарума в 17-ата минута след центриране от левия фланг на Микел Оярсабал.
Воденият от селекционера Роберто Манчини отбор, който отстрани след изпълнение на дузпи испанците на полуфиналите на Евро 2020, остана в намален състав три минути преди почивката. Леонардо Бонучи получи втори жълт и съответно червен картон за удар срещу Серхио Бускетс. Защитникът на Ювентус получи две официални предупреждения в рамките на само 12 минути.
В допълнителното време на първата част Торес отново се разписа във вратата на Италия, след като беше оставен сам в наказателното поле след ново добро центриране на Оярсабал.

Италианците върнаха един гол чрез резервата Лоренцо Пелегрини в 83-ата минута, когато Федерико Киеза подаде за халфа на Рома, оформил крайния резултат.
На финала в Лигата на нациите Испания ще се изправи срещу победителя от двубоя между Белгия и световния шампион Франция. Двата отбора се изправят един срещу друг по-късно тази вечер.