Ига Швьонтек отпадна в Лондон

Уимбълдън

Миналогодишната шампионка на “Ролан Гарос” Ига Швьонтек приключи тазгодишното си участие на “Уибмълдън” на осминафиналите.

Младата полякиня загуби 1:2 сета (7:5, 1:6, 1:6) за час и 43 минути от набиращата скорост тунизийка Онс Жабур и за пореден път се видя, че тревата не й е най-силната настилка.

26-годишната Жабур достигна първия си четвъртфинал на “Уимбълдън” и общо втори в Големия шлем, след като преди година постигна същия резултат на Australian Open.

Играта й на трева обаче има достойнства, с които да атакува титлата, макар да не е считана за една от фаворитките на букмейкърите. В четвъртфиналите ще играе Арина Сабаленка.

Представителката на Беларус постигна трудна победа над Елена Рибакина от Казахстан след 6:3, 4:6, 6:3 за час и 51 минути.