Григор Димитров загуби от италиански тийнейджър на четвъртфинал в Акапулко

Григор Димитров отпадна на четвъртфинал от турнира в Акапулко, Мексико след зрелищен мач, завършил със загуба 4:6, 6:7 от Лоренцо Мусети. 19-годишната италианска сензация победи преди българина още двама представители на елита – световния №9 Диего Шварцман и американеца Франсес Тиафо.

Григор допусна пробив за 1:3 гейма в първия сет след серия непредизвикани грешки. После върна брейка за 3:4, но допусна колебания при 5:4 на свое подаване, за да вземе Мусети първия сет за 52 минути след нов пробив.

Вторият сет започна с труден гейм за Димитров, а после дойде и пробив за 2:1. Българинът сервира, за да затвърди преднината си след пробива, но при 40:30 скъса кордаж на ракетата и допусна срив, с това и рибрейк.

При 4:5 и 0:40 първата ни ракета спаси пет мачбола, остана в играта и вкара този сет в тайбрек. Там обаче Мусети нямаше грешка – 7-3, с което срещата бе спечелена за малко повече от два часа игра.

Италианецът ще срещне на полуфинал Стефанос Циципас, взел трудна победа над канадеца Феликс Ожие-Алиасим със 7:5, 4:6, 6:3.

Другата двойка на полуфиналите е германска – между Александър Зверев, минал без игра през отказалия се с травма Каспер Рууд, и Доминик Кьопфер, който надделя със 7:5, 6:4 над британеца Камерън Нори.

Полуфиналите са в събота рано сутринта, а финалът – в неделя.