Григор Димитров загуби два мача за ден на демонстративен турнир

Григор Димитров загуби и двата си мача на демонстративния турнир Ultimate Tennis Showdown 4 на френската Ривиера. Надпреварата е с различен формат и правила, а българинът игра срещу Кристиан Гарин и Диего Шварцман, като видимо се забавляваше.

Първата ни ракета бе победен от чилиеца Гарин с 12-7 6-16 5-15 9-13. В една от почивките той дори намери време за забавен разговор със Серина Уилямс, която бе коментатор и зрител на срещите от трибуните в академията на Патрик Муратоглу, домакин на демотурнира.

По-късно в понеделник Григор бе победен и от Диего Шварцман с 14-13 10-12 9-17 10-15. Той отново спечели първата “четвъртина”, но допусна обрат. Турнирът е с различни правила за точкуване.

Във вторник на българина остава още един мач срещу Алексей Бублик.

От неделя стартира втория за годината турнир от Големия шлем – “Ролан Гарос”, където Григор ще е поставен в основната схема като №16.