Григор Димитров с нова трисетова победа на Australian open

Григор Димитров се класира за третия кръг на Откритото първенство на Австралия след успех над представителя на домакините Алекс Болт – 7:6, 6:1, 6:2. Това бе втора трисетова победа за българина в турнира, след като на старта победи Марин Чилич.

Следващият му съперник ще е световният №16 Пабло Кареньо Буста (Испания).

Димитров се справи сравнително лесно с Болт, който е №166 в ранглистата и играе с уайлд кард в турнира.

Първият сет бе най-сложен за българина, като се стигна до тайбрек – без пробив от двамата тенисисти. В него обаче Григор показа класа и със 7:1 затвори тази част за 53 минути.

Нататък сценарият бе съвсем друг, като световният №21 проби набързо два пъти, за да стигне до 5:0 и да затвори втория сет при 6:1 само за 28 минути.

Третият сет бе подобен, въпреки че австралиецът опитваше да окаже съпротива и този път взе не един, а два гейма. След 33 минути в тази част обаче, и общо 1 час и 57 минути на корта, Григор спечели убедително и преминава в третия кръг.

Там го чака среща с Кареньо Буста, с когото са играли шест пъти един срещу друг досега.

Победите са 3:3, но и в двата мача на твърди кортове – каквато е настилката в Мелбърн, успехът бе за Григор.