Григор Димитров с нов драматичен успех в Мелбърн

Григор Димитров

Григор Димитров отново направи всичко възможно да спре сърцата на българските фенове с много драматичен мач в четвъртфиналите на турнира в Мелбърн.

Българинът е полуфиналист след 2 часа и 47 минути игра срещу нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп – победа с 6:7, 6:0, 7:5.

Срещата беше истински трилър, особено в последния си сет, когато Гришо спаси два мачбола, а след това направи пробив след 18-минутен гейм. После измъкна последния гейм, въпреки че в него направи две двойни грешки и доближи максимално съперника си до тайбрек.

Стигна до полуфинал, където ще играе с американеца Максим Креси, който е №112 в световната ранглиста. Така той има възможност да достигне първи финал от четири години, а там евентуален съперник може да е Рафаел Надал.