Григор Димитров победи Баутиста-Агут в Синсинати

Григор Димитров

Най-добрият български тенисист Григор Димитров преодоля първия кръг на турнира от сериите Мастърс в Синсинати. Димитров победи с 6:3, 6:4 16-ият в света испанец Роберто Баутиста Агут.

Срещата беше прекъсната почти за час и 40 минути заради дъжд, като това стана в средата на втория сет. В него Баутиста Агут водеше с 4:3. След завръщането на корта обаче Димитров спечели подаването и изравни. Последва решителен девети гейм във втората част, в която хасковлията проби подаването на противника с много агресия на 15. И накрая триумфира на нула, след като взе подаването си от първия мач-пойнт.

В следващия кръг българският тенисист ще се изправи срещу победителя от мача Александър Бублик (Казахстан)- Маркос Джирон (САЩ).