Големи сблъсъци на прага на групите в Европа, интригата остава (Резултати)

Докато Лудогорец опитваше да измъкне добър турнирен резултат в Швеция (загуби с 0:2 от Малмьо), още три сблъсъка изправиха един срещу друг претенденти за влизане в групите на двата големи европейски турнира. Два плейофни мача имаше в Шампионската лига, а един – в Лига Европа.

В Лисабон Бенфика победи с 2:1 ПСВ Айндховен в повторение на финал  в шампионския турнир от 1988 г., когато нидерландците спечелиха с дузпи.

Лисабонските “орли” взеха добър аванс с голове на Рафа Силва и Юлиан Вайгъл през първото полувреме, но Коди Гакпо върна в играта ПСВ с попадение след почивката.

Швейцарският шампион Йънг Бойс измъкна домакинско 3:2 срещу Ференцварош в голяма драма. Унгарците поведоха с гол на Франк Боли в 14-ата минута, а само две по-късно Мешак Елиа изравни. В 25-ата минута домакините останаха с 10 души, след като Хефти бе изгонен. Гостите обаче пропуснаха да поведат от дузпата. С човек по-малко швейцарците заиграха още по-силно, а Винсент Сиеро и Улисес Гарсия направиха 3:1. Боли върна едно попадение и реваншът в Будапеща ще е страхотен.

В Лига Европа Селтик взе надеждна преднина от 2:0 срещу АЗ Алкмаар, като японецът Киого Фурукаши и автогол на Тимо Лешер пречупиха гостите.