Германия удари европейския шампион Португалия

Германия

Впечатляващ тим на Германия победи европейския шампион Португалия с 4:2 в страхотен и вълнуващ мач от група “F” на Евро 2020.

Чаканият с огромен интерес сблъсък се превърна в истинска класика, може би най-добрата продукция до този момент на първенството, като не разочарова феновете, а в крайна сметка силната немска игра бе ознаменувана с този впечатляващ успех.

Шест гола, два от които вкарани от португалци в собствената им врата. Магия от страна на Роналдо, също така силен и агресивен немски футбол, който рядко гледахме в последните три години. Със сигурност 90 минути, които си заслужаваха.

Въпреки силния старт на мача от страна на немците, които стигнаха до гол, отменен правилно заради засада, Португалия бе отборът, който удари първи.

И всичко бе благодарение на Криситано Роналдо, който в 15-ата минута изби топката след немски корнер, а няколко секунди по-късно бе пробягал цялото игрище, за да завърши брилянтната контраатака на тима си, която сам започна.

Това бе негов терти гол на първеснтвото и общо 19-и на големи форуми, с което изравни немският нападател Мирослав Клозе. Голът също така бе първи за Роналдо срещу отбора на Германия.

Но тази ситуация бе единственото интересно нещо, което “мореплавателите” създадоха за следващиите 50 минути на терена.

Голът не наруши ритъма на Германия. Агресивният футбол и бързите атаки на Бундестима не спираха, като до края на полувремето бе осъществен пълен обрат.

Той дойде само за 4 минути – между 35-ат аи 39-ата по доста нелеп начин – с два португалски автогола.

Първо Госенс центрира прострелно, а Рубен Диаш отклони в собствената си врата, а малко по-късно по идентичен начин, но този път отдясно, Кимих центрира, а Герейро си заби автогол.

С това Португалия се превърна в единственият европейски тим, който си вкарва повече от един автогол не само в един мач, но в историята на Европейските първенства изобщо.

Въпреки начина, по който паднаха попаденията, не може да кажем, че немската преднина на почивката не бе незаслужена.

А втората част започна по същия начин, по който завърши първата. Агресини немски атаки по фланговете, на които неориентираните португалци не намираха решение.

И така набързо авансът на Бундестима стана стряскащ с нов два гола, дошли по доста идентичен начин на тези от първата част – след остри центрирания от фланга.

Първо Госенс пусна топката успоредно на голлинията, където Хаверц бе отлично позициониран и от метър разстояние се разписа. По този начин 22-годишният играч на Челси се превърна в най-младия немец, вкарвал на Европейско първенство.

Малко по-късно и най-добрият до този момент на терена – Робин Госенс, ознаменува страхотния си мач с гол на своята сметка.

Той получи центриране от Кимих, като с глава успя да насочи топката право в португалската мрежа.

В този миг сякаш интригата в Мюнхен приключи, а немците логично намалиха агресията в играта си и започнаха да разчитат на по-продължителни разигравания, с които да убиват темпото.

Португалците видимо играеха доста слабо и не създаваха нищо в предни позиции, но тогава един пряк свободен удар в 67-ата минута ги върна в мача.

Немските бранители проспаха центрирането, което стигна до Роналдо, а той върна към Жота и нападателят на Ливърпул вкара втори гол за Португалия от около метър разстояние.

Ситуацията бе преразглеждана за засада, каквато на пръв поглед имаше, но се оказа, че Жота не е играл с топката преди тя да стигне до Роналдо, макар да се опита да го направи.

Големият шанс на Португалия съвсем да завърже интригата бе 10 минути преди края, когато влезлият от пейката Ренато Санчес отправи мощен удар, който обаче се спря в страничния стълб на немската врата.

До края хаотичният португалски натиск не даде резултат, а Германия се поздрави със заслуженото 4:2 над европейските шампиони.