Германия изхвърли България от Европейското първенство по волейбол

България волейбол

България приключи участието си на Европейското първенство по волейбол за мъже, след като загуби осминафиналния си мач с Германия. Бундестима ни победи с 25:14, 18:25, 25:19, 25:22. Така мъжете ни последваха съдбата на дамите, които също отпаднаха на осминафинал.

Мъжкият ни тим е елиминиран на тази фаза във второ поредно издание на Евроволей, след като същото се случи и през 2019-а след загуба с 1:3 от Словения. В предходните четири издания България неизменно достигаше поне до четвъртфинал.

Първият гейм бе най-слаб за нашите играчи, като те бяха разгромени с конфузното 14:25. България излезе много по-уверено за втората част и показа съвсем друго лице, като спечели убедително с 25:18.

Третата част обаче също бе слаба, а разликата постепенно набъбваше в полза на съперника, за да се стигне до 25:19.

Последният четвърти гейм започна позитивно за България, като нашите поведоха с 8:4. Постепенно германците изравниха играта, за да поведат в резултата на 18-ата точка. Последва серия и четири геймбола за съперника при 24:20.

В четвъртфиналите германците ще спорят за място сред най-добрите 4 с Италия.