Гълъбинов пропусна да дузпа на Ювентус, шампионите вече са трети

Андрей Гълъбинов пропусна дузпа за Специя срещу Ювентус в мача от 24-ия кръг на Серия “А” в Италия. Шампионите победиха с 3:0 като домакин, а българският национал не успя да запише исторически гол срещу гранда, като имаше шанс да го направи в шестата минута от добавеното време. Тогава ударът му от 11 метра бе спасен от вратаря на Юве Войчех Шчесни.

Алваро Мората, Федерико Киеза и Кристиано Роналдо вкараха за успеха на “старата госпожа” в последния половин час, след като в първите 60 минути Специя се бранеше геройски. Гълъбинов влезе като резерва в 72-рата минута и получи своя шанс с дузпата в добавеното време.

Победата праща Юве на трето място с 49 точки, на 7 зад лидера Интер. Вторият Милан има 52 т.

Четвърти е Аталанта с 46, а Рома има 44. Наполи и Лацио също не са далеч от местата, даващи квота за Шампионската лига, с по 43 точки.

На дъното Кротоне е с 12 точки, Парма има 15, а Каляри е с 18.

Специя на Гълъбинов е с 25 т., а Болоня на Валентин Антов има 28.