Франция спечели второто издание на Лигата на нациите

Франция

Световният шампион Франция спечели Лигата на нациите, след като се наложи на финала над Испания с 2:1. “Петлите” направиха пълен обрат, като изоставаха с 0:1 с гол на Микел Оярсабар, но с попадения на звездите си Карим Бензема и Килиан Мбапе стигна до успеха и трофея.
Това бе втори впечатляващ обрат за Франция във финалния турнир, след като отборът на Дидие Дешан успя да победи Белгия в полуфинала с 3:2, след като на почивката изоставаше с 0:2.

Испания поведе с 1:0 в 64-ата минута. Оярсабал пое топката отляво, устой в сблъсъка с мощния физически Упамекано и с остър диагонален удар с левия крак я вкара в левия долен ъгъл на Юго Лорис.

Отговорът на Франция бе светкавичен. “Петлите” направиха поредна бърза атака, топката стигна до Карим Бензема отляво, който влезе навътре покрай Аспиликуета и със страхотен фалцов удар в горния ляв ъгъл направи безпомощен Унай Симон, въпреки че испанският вратар докосна топката.
Попадението даде импулс на Франция и Килиан Мбапе направи два пропуска в следващите минути. В 80-ата минута звездата на “петлите” не сгреши. Мбапе се откъсна зад защитата на Франция, направи финт на вратаря Симон и стреля под плонжа му. Испанците дълго претендираха, че нападателят е бил в положение на засада, като голът бе проверен с ВАР, но не бе отменен.

Третото място на турнира е за Италия след победа над Белгия с 2:1.