Франция и Англия с победи преди Европейското, Германия се издъни

Някои от големите имена в европейския футбол изграха контроли като част от подготовката си за започващото през следващата седмциа Европейско първенство.

Повечето погледи бяха насочени към Париж, където световния шампион и фаворит №1 на Европейското – Франция, се изправи срещу Уелс. “Петлите” спечелиха с 3:0, но основната причина за интереса към този мач бе голямото завръщане на Карим Бензема след пет години далеч от състава на Франция.

Именно неговото включване в групата на първенството бе най-голямата изненада във всичките 24 състава изобщо, най-вече заради скандалите през които той и селекционерът Дидие Дешан преминаха.

Днес Дешан му даде шанс от първата минута и всичко можеше да се превърне в мечтано завръщане, когато реферът посочи бялата точка в средата на полувремето и дори изгони Неко Уилямс от състава на Уелс.

Бензема се нагърби с изпълнението, но уелският вратар успя да избие не достатъчно убедителният му удар. Тази ситуация със сигурност ще помрачи настроението на Бензема, но не и на френският тим, който изигра много силен мач с доста настроение.

Антоан Гризман откри в 37-ата минута, а през втората част нов гол на Гризман и Осман Дембеле оформиха крайното 3:0.

Вторият фаворит на букмейкърите – Англия, постигна минимален успех над Австрия в Мидълзбро.

Трябва да се отбелеци, че стартовите 11 на “Трите лъва” не бяха оптималните заради почивката, която финалистите от Шампионска лига получиха.

Може би това бе една от причните Англия да не изиграе сред най-добрите си мачове, но голът на Букайо Сака в 56-ата минута се оказа достатъчен за успеха.

Далеч по-интересно бе в Инсбрук, където Германия и Дания направиха равенство 1:1.

След нулева първа част, в която играчите на Бундестима се скъсаха да пропускат, уцелиха и две греди, гол така и не падна.

В самото начало на второто полувреме обаче Флориан Нойхаус откри за немците, преди Юсуф Поулсен да изравни с единствения точен удар за Дания в мача.

Друго от големите футболни имена в Европа – Нидерлания, нарпави драматично 2:2 с Шотландия.

“Лалетата” успяха да достигна до ремито с гол на звездата си Мемфис Депай в последната минута.