Еквадорец поведе с хеттрик ЦСКА срещу Ботев (Враца)

Еквадорският нападател Жорди Кайседо поведе ЦСКА към полуфинал за Купата на България с хеттрик, който стигна за 4:0 срещу Ботев (Враца). Мачът на стадион “Българска армия” не бе напълно безпроблемен за домакините, след като врачани оказаха съпротива и се харесаха с открит футбол, особено преди почивката.

Но тогава те вече изоставаха два гола, след като Кайседо заби с глава първото попадение в 11-ата минута, а в 39-ата удвои от дузпа. През второто полувреме Ботев спомогна за тежкия резултат като допусна груби грешки в отбрана, позволили на Кайседо да оформи хеттрика си, а друго ново попълнение в ЦСКА – Бисмарк Чарлс, добави четвърти гол.

Така отборът на треньора Бруно Акрапович е последният от четирите полуфиналисти в турнира. Другите са Лудогорец, Славия и Арда.

“Червените” достигат тази фаза за пети път от последните шест сезона и за четвърти пореден. В един случай – през 2016-а, те взеха трофея. Два пъти отпадаха точно в този етап, на прага на последния мач, а в последното издание на надпреварата стигнаха финал, но загубиха с дузпи от Локомотив (Пд).