ЦСКА загуби от Виктория (Пилзен) в Чехия

ЦСКА

ЦСКА претърпя поражение с 0:2 от Виктория (Пилзен) в Чехия в мач от плейофния кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите.

“Червените” бяха надиграни от своя съперник, който успя да се въпзолзва от възможностите си и да вземе солидна преднина от два гола преди реванша в София след седмица.

Това беше първа загуба на Стойчо Младенов след завръщането му начело на “армейците’ и със сигурност той ще има много забележки за показаното. ЦСКА допусна по едно попадение през двете полувремена, а освен това двата отбора по веднъж нацелиха греди.

По-добрата игра на домакините даде резултат в десетата минута. Радим Резник получи пас зад защитата и падайки отправи удар, който бе отклонен от Бусато. Топката обаче стигна до Милан Хавел, който на празна врата нямаше как да пропусне. Повторенията показаха, че към паса към Резник вероятно има засада, но такава не бе отсъдена.

В 17-ата минута ЦСКА бе много близо до гол. Яник Вилдсхут направи страхотен индивидуален пробив и стреля по земя от дистанция. Ударът му беше почти съвършен, но се отклони в страничната греда.

В 72-ата минута Пилзен вкара второ попадение, почти идентично на първото. След тъч от левия фланг Резник финтира играч на “червените” и подаде на Павел Буча. Последва удар, който бе спасен от бразилския страж на ЦСКА, но топката се озова в колумбиеца Джон Москера, който също на празна врата реализира – 2:0.

В 79-ата минута резултатът можеше да набъбне още, когато Томас Чори изведе Москера и последва страховит шут на Москера, който бе избит с мъка от Бусато в напречната греда.