ЦСКА се класира напред в Европа след дузпи в Латвия

ЦСКА - Берое

ЦСКА се класира за третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите по възможно най-драматичния начин. “Червените” спечелиха с 3:1 дузпи срещу носителя на Купата на Латвия Лиепая след 0:0 в редовното време и продълженията на мача в балтийската държава.

“Червените” отново изиграха много слаб мач срещу този съперник, но късметът и вратарят им Густаво Бусато ги спаси, хващайки две дузпи на съперника. Трета пък беше пратена в аут. Ахмед Ахмедов изпусна наказателен удар за българския тим, но въпреки това Стойчо Младенов се поздрави с успешен повторен дебют начело на ЦСКА.

Към представянето на отбора ще има много въпросителни. Подобно на мача под ръководството на Любослав Пенев, ЦСКА нямаше никаква идея как да порази вратата на латвийския съперник. Този път имаше 120 минути да го направи, но се ограничи до два пропуска на Жорди Кайседо в края на първото полувреме. Така в общо 210 минути вратата на Лиепая не бе поразена.

“Червените” все пак са в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите, където ще срещнат Погон Шчечин (Полша) или Осиек (Хърватия).

Дузпите за ЦСКА: Кери вкара, Кайседо вкара, Ахмедов пропусна, Жеферсон вкара,

Дузпите за Лиепая: Шимич вкара, Ткачук пропусна, Шабала пропусна, Кейта пропусна