ЦСКА напред за Купата след повторение на миналогодишния финал

ЦСКА - Берое

ЦСКА победи с 2:0 Арда у дома и елиминира тима от Кърджали в турнира за Купата на България. “Червените” са на четвъртфинал в преследването на защита на трофея, който спечелиха през месец май в драматичен финал именно срещу този съперник, тогава с 1:0.

Днес голяма драма нямаше, домакините вкараха два пъти преди почивката, а големият герой отново бе централният нападател Жорди Кайседо. Еквадорецът се разписа с глава в 22-рата минута, а в 36-ата завърши отлична атака и асистенция на Георги Йомов.

Кайседо извади топката пред голлинията и предотврати сигурен гол в 85-ата минута във вратата на своите, с което представянето му е направо перфектно. А и какъв сезон само прави този футболист? 7 гола в 7 титулярни мача в първенството, 4 попадения в 2 срещи за Купата на България, един точен удар и в евротурнирите – общо 12 за сезона.

Първото положение в мача бе за Арда, като в 18-ата минута защитникът Слободан Рубежич с глава изпусна от добра позиция и прати топката край вратата.

Отговорът бе светкавичен – центриране от корнер на Греъм Кери, Томас Лам отклони топката, а Кайседо я вкара отблизо за 1:0.

14 минути по-късно Юрген Майтей пусна страхотен дълъг пас по земя, изведжайки Йомов зад отбраната, а той сервира на празна врата пред еквадореца – 2:0.

В 54-ата минута ЦСКА остана с 10 души, след като Брадли Мазику получи директен червен картон. Той препъна неволно нападател на гостите, останал зад отбраната. Решението е спорно и можеше да отиде в двете посоки. Тълкуванията са – да, играчът на Арда бе в чиста позиция и тичаше към вратата, но пък бранителят на домакините гледаше само топката високо във въздуха и закачи с коляно съперника, без изобщо да търси това.

И с 10 души обаче “червените” не се огънаха и почти не оставиха Арда да стигне до ситуации за намаляване или изравняване на резултата. Тактически зряло и с огромно себераздаване, водени от Амос Юга в центъра на терена – играч с огромно присъствие, който неслучайно е кръстен Шефа от съотборниците му, домакините спокойно спечелиха мача.

Така носителят на Купата е сред последните осем в турнира и този сезон. Останалите, които са сигурни там, са: Лудогорец, Левски, Локомотив (Пд), Славия, Берое, Септември (София).

Последният осминафинал между аматьорския Левски (Крумовград) и Монтана е на 17 ноември.