ЦСКА надви Ботев (Пловдив) в зрелище с пет гола

ЦСКА продължава да е единственият отбор в първенството, който все още няма загуба през новия сезон. Столичани надвиха Ботев (Пловдив) с 3:2 в зрелищен мач пред празните трибуни на стадион “Българска армия”, където бяха закачени няколко транспаранта срещу забраната за присъствие на фенове и срещу БФС.

Два гола на Жорди Кайседо и един на Георги Йомов дадоха на “армейците” преднина от 3:0, но в последните десетина минути “канарчетата” върнаха две попадения и върнаха интригата в мача до последно. Тибо Вион се завърна в състава на домакините след дълго отсъствие заради контузия.

Густаво Бусато на два пъти в първите петнадесет минути осуетяваше добри шансове за Ботев, спасявайки първо положение на Маркиньос, който излезе сам срещу него, а после и удар на Николай Минков.

И точно когато първото полувреме изглеждаше така, сякаш ще завърши без голове, Жорди Кайседо вкара поредния си гол през сезона – този път с рамо. Това се случи след центриране на Брадли Мазику, при което еквадорската деветка искаше да играе с глава, но нацели топката с рамо за 1:0.

В предпоследната минута на полувремето Бусато отново спаси сигурен гол, след като Па Конате бе изведен сам срещу него.

Ботев отбеляза гол в 67-ата минута, но той не бе зачетен, след като съдията го отмени заради засада след преглед с ВАР. Телевизионните повторения обаче показаха, че решението им по-скоро не е правилно.

Пет минути след това Георги Йомов проби навътре с десния си крак и със силен удар от дъгата на наказателното поле удвои – 2:0. В 73-ата минута Кайседо надбяга двама защитници на гостите и вкара с левия крак точно под ръката на Георги Аргилашки и в близкия ъгъл – 3:0.

Тодор Неделев отбеляза от дузпа в 79-ата минута, отсъдена след консултация с ВАР за 3:1, а пет минути преди края интригата се върна, след като резервата Димитър Тонев вкара втори гол за Ботев с шут по земя.

След осем мача ЦСКА има седем победи и едно равенство за актив от 22 точки, заемайки второ място. Ботев е трети с 21 точки, но има три мача повече.