ЦСКА елиминира Виктория Пилзен след гол в 119-ата минута

ЦСКА

ЦСКА елиминира чешкия Виктория Пилзен и да влезе в групите на турнира Лига на конференциите. “Червените” спечелиха с 3:0 след продължения и с общ резултат 3:2 продължават напред в турнира.

Греъм Кери и Георги Йомов вкараха по едно попадение в двете полувремена и заличиха пасива от първия мач и пратиха мача в продължения. Минута преди края на продълженията защитникът Юрген Матей реализира скъпоценния трети гол и зарадва привържениците на ЦСКА, сред които бе и Христо Стоичков.

Двубоят започна по най-добрия начин за ЦСКА – с така желания ранен гол. В 6-а минута Греъм Кери порази вратата на чехите с хубав удар в близкия ъгъл след пас на Тибо Вион.

В 63-а минута Георги Йомов хвърли в екстаз публиката на ЦСКА след индивидуална акция, завършила с попадение след рикошет в защитник на гостите.
Жорди Кайседо можеше да нанесе решаващ удар в 83-а минута, когато получи центриране от Йомов, но ударът му с глава бе блокиран от вратаря.

До края на редовното време резултатът се запази и общият резултат от двата мача бе 2:2, което прати мача в продължения.

Играчите на ЦСКА видимо отпаднаха физически и отстъпиха инициативата на гостите в допълнителното време.

В 6-а минута на второто продължение Жорди Кайседо получи втори жълт картон и остави ЦСКА с 10 души в оставащите минути до края.

“Червените” проявиха характер и дочакаха своя миг минута преди края на продълженията. Георги Йомов спечели фаул до ъгловото флагче от дясно. Кери центрира, Жеферсон отклони топката с глава и Матей плонжира и с глава отблизо прати топката в мрежата и хвърли феновете на ЦСКА в екстаз.