Черно море с важна крачка към топ 6

Черно море взе осмата си победа през сезона в първенството и се изравни с шестия в класирането ЦСКА 1948. Това стана факт след успех с 1:0 срещу Царско село на стадион “Тича” днес в последния мач от двадесет и първия кръг на шампионата.

Така домакините се откъснаха на четири точки от днешния си съперник на седмото място в подреждането и прекъснаха серията от три мача без загуба на “царете”.

Напречната греда раздели Черно море от гол в 12-ата минута, когато Илиан Илиев-младши центрира, Иван Бандаловски опита да изчисти и топката се удари в рамката на вратата.

В следващите петнадесетина минути възможности не липсваха, като Димитър Костадинов стреля опасно в 30-ата минута, Георги Георгиев спаси с една ръка, а Черно море организира мълниеносна контраатака. Родриго центрира и след шут от въздуха на Васил Панайтов Джони Пласид направи огледално спасяване на това на Георгиев преди секунди, но след като отби топката, Стефан Велев я прати в мрежата за 1:0.

Пет минути преди почивката Костадинов стреля от воле, а Георгиев пак спаси, за да се стигне до последната минута на полувремето, когато Пласид спря силен удар с глава на Зе Гомеш.

На почивката треньорът на “моряците” Илиан Илиев и капитанът на гостите Реян Даскалов влязоха в устна разправия, като дори се сбутаха, но бяха разтървани преди конфронтацията да прерасне в нещо по-грубо.

С това сякаш си отиде и добрият футбол, който двата тима показаха през първите 45 минути, защото през второто полувреме хубавата игра и головите възможности отпреди почивката бяха мираж.