Черно море, Арда и Ботев (Вр) завързаха последния кръг от редовния сезон

Черно море взе стратегически успех с 1:0 у дома над Ботев (Пд) и е само на точка от място в топ в българската Първа лига. Файсел Касми вкара единствения гол в 18-ата минута. Трите точки за Черно море му дават актив от 34. На шестата позиция е ЦСКА 1948, който е с 35 и мач по-малко. В четвъртък този тим гостува на Лудогорец в предпоследен мач от редовния сезон у нас. В последния кръг през уикенда пък тимът от Варна е гост на Ботев (Враца), а този от София – домакин на Локомотив (Пд).

След тези мачове първенството се разделя на плейофна фаза с първа шестица и още две четворки.

Пловдивският Ботев остава с 24 точки и изпусна шанс да си гарантира мястото в първата от тези четворки – от 7-мо до 11-о място, с което и да избегне участие в другата, която е за оцеляване. А последният мач на тима е у дома срещу Лудогорец. Преследвачите с шанс да изместят “канарчетата” от 11-о място са Ботев (Вр), Славия и Етър с по 22 т., като “белите” са гости на Етър в последния мач. Той се очертава да е жесток, тъй като отборът от Велико Търново също има за какво да играе – при негова победа, загуба на Ботев в Пловдив от Лудогорец и неуспех да спечелят на врачани и Славия, Етър ще е 11-ти.

Интригата около всички тези мачове се завърза още повече след ранните резултати днес – Ботев (Вр) спечели в София срещу Славия с 2:0, а Арда трудно надделя над Етър с 3:2 като домакин и вече е трети в класирането.