Челси е шампион на Европа

Челси спечели трофея в европейската Шампионска лига след победа на финала над Манчестър Сити с 1:0. Мачът в Порто очаквано не бе особено зрелищен, каквито са по традиция финалите в последните години.

Но за Челси остава единственото важно нещо от този двубой – втори трофей в турнира на шампионите след този, спечелен преди 9 години. Сити продължава да няма купата на шампионите във витрината си.

Кай Хаверц вкара в 45-ата минута единственото попадение, с което донесе победата на “сините” от Лондон.

Те издържаха на натиска след почивката, а съперникът остана и без Кевин де Бройне още в първите минути на втората част. Белгийският плеймейкър бе контузен в сблъсък с Антонио Рюдигер.

Така Пеп Гуардиола губи за първи път финал в надпреварата, след като я печели два пъти с Барселона. Томас Тухел пък е шампион от втори опит, след като преди година бе начело на ПСЖ, претърпял поражение във финала от Байерн.