Ботев Пловдив спечели на “Герена” за първи път от 24 години

Левски - Ботев Пловдив

Ботев Пловдив спечели първат си победа като гост на Левски от близо 25 години след триумф с 2:1 на “Герена” в мач от предпоследния кръг на първенството.

Срещата беше без значение за класирането на двата отбора, но успехът е първи за “канарчетата” в София от 1997 година.

Домакините откриха след по-малко от пет минути футбол. Комбинация между Здравко Димитров и Мартин Петков завърши с удар в гредата с глава, а Живко Атанасов бе най-бърз и откри резултата с добавка в четвъртата минута.

Пловдивчани нанесоха двата си светкавични удара малко след подновяването на двубоя.

Главното действащо лице бе Емануел Току, който реализира на два пъти между 45-ата и 50-ата минута. Ганаецът първо остави Михайлов на място с добре насочен удар в левия ъгъл – по диагонал от петнадесетина метра, а след това отбеляза и фронтално срещу вратата между няколко защитника за 2:1.

Левски е осми с 38 точки, а Ботев – десети с 29. В друг мач от кръга Черно море победи Царско село като гост с 1:0 и си гарантира седмото място. “Моряците” ще играят бараж за Европа срещу Арда.