Ботев пловдив измъкна точка от Царско село в последната минута

Царско село и Ботев Пловдив завършиха наравно 2:2 в среща от 18-ия кръг на Efbet лига.

Домакините от столицата могат да съжаляват, че не взеха успеха, тъй като допуснаха попадение късно в добавеното време, след като в по-ранна фаза на мача водеха в резултата с 2:0.

Ботев се спаси в края от второ поредно поражение за новия наставник Азрудин Валентич, въпреки че отборът направи множество грешки в отбрана, две от които бяха наказани.

Резултатът откри Димитър Костадинов в 18-ата минута. Първо Георги Аргилашки направи страхотно спасяване при удар на Дилан Мартенс, но топката се отби в гредата и най-бърз бе Костадинов за 1:0.

Резултатът стана 2:0 в 58-ата минута по подобен начин. Този път центриране на Стефан Христо бе отбито от вратаря Аргилашки, но топката попадна в Андерсон Кондейро, който стреля точно.

След това Ботев стигна до първото си попадение в 73-ата минута. Получи се разбъркване в наказателното поле на съперника и Атанас Илиев бе най-концентриран, за да прати топката във вратата.

Царско село направи още няколко пропуска и съжали в 94-ата минута. Филип Филипов подаде на Мишел Еспиноса и той със страхотен шут реализира за 2:2.

Точката оставя Царско село на деветата позиция с актив от 18 точки, докато Ботев е 11-и с 15.