Берое и Славия завършиха наравно

Берое и Славия завършиха наравно 1:1 в среща от 18-ия кръг на Първа лига.

Старозагорци продължиха серията си без загуба, но ще съжаляват за резултата, тъй като водиха дълго в резултата и допуснаха късна дузпа, която доведе изравняването.

Берое поведе в 12-ата минута с гол на Гаюс Макоута след центриране от ъглов удар.

В 67-ата минута задачата на домакините се усложни, след като съдията Георги Кабаков вдигна втори жълт картон на Крум Стоянов. Защитникът бе санкциониран на два пъти за удари без топка.

Славия взе инициативата с човек повече и в 85-ата минута получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Теди Мезаг. От бялата точка резервата Ивайло Димитров отбеляза за крайното 1:1.

Равенството оставя Берое на петата позиция с актив от 32 точки, а Славия е на предпоследната 13-а позиция с 13.