Берое и Пирин не се победиха

Берое - ЦСКА 1948

Берое и Пирин (Благоевград) завършиха наравно 1:1 в първи мач от 15-ия кръг на Първа лига.

Двата тима взеха по точка от двубоя, което остави Берое на шестата позиция, но вече с 21 точки, докато Пирин временно се изкачи на 11-о място с 12 пункта.

Головите положения в мача под Аязмото бяха изключително малко. Като чист шанс може да определим единствено ситуацията на Мартин Камбуров през първата част, когато негов удар бе изчистен от голлинията от Николай Бодуров.

Двата гола днес паднаха след две много груби грешки в дефанзивен план. Първо сбърка вратарят на Пирин – Ник Хенгелман, който в 55-ата минута увисна при едно центриране и намиращия се до него Абубакар Тунгара отбелзя с глава в опразнената врата.

До края на мача не се виждаше особено как Пирин ще стигне до изравняване, но може да се каже, че късметът покри “орлетата” в 83-ата минута.

Тогава първо бранител на Берое уцели свой съотборник при опит да изчисти, а и вратарят Генадий Ганев не реагира особено адекватно след това, за да се стигне до гол на опитният Станислав Манолев.

Това оформи и крайния резултат 1:1.