Барселона се прости с Шампионска лига (резултати)

Шави, Барселона

Барселона не успя да прескочи групите на Шампионската лига за първи път от 21 години насам. Каталунците не успяха да сътворят изненада срещу могъщия Байерн като гост в Мюнхен и напускат турнира на богатите след груповата фаза след загуба с 0:3, като ще трябва да се задоволят с участие в Лига Европа след нова година.

“Блаугранас” останаха на трето място в класирането на група Е, а заедно с Байерн напред към осминафиналите на Шампионската лига продължава Бенфика.

За последно Барселона остана на трета позиция в групите през сезон 2000/2001, когато бе заедно с Милан, Лийдс и Бешикташ, а по-късно през онзи сезон отпадна на полуфинал за Купат на УЕФА – тогавашния вариант на Лига Европа.

В 34-ата минута Роберт Левандовски финтира на два пъти Жерар Пике в наказателното поле, след което центрир към Томас Мюлер, който от своя страна необезпокоявано надскочи Мингеса и прати топката във вратата. Араухо изчисти с доста усилия, но технологията на голлинията показа, че това е гол.

Две минути преди почивката Лерой Сане шутира от повече от 20 метра дистанция, а Тер Стеген определено не се намеси добре, топката минута между ръцете му и така се стигна до втори гол.

След малко повече от час игра се стигна и до трети гол. Алфонсо Дейвис центрира от крайната линия и макар да имаше съмнения, че топката е излязла от игра, съдията не спря играта, а след това Джамал Мусиала се разписа отблизо за 3:0.

Всички резултати от тази вечер:

Група F: Манчестър Юнайтед – Йънг Бойс 1:1, Аталанта – Виляреал (отложен)

Манчестър Юнайтед е осминафиналист, Аталанта и Виляреал ще играят утре за второ и трето място

Група G: Залцбург – Севиля 1:0, Волфсбург – Лил 0:3

Лил и Залцбург са осминафиналисти, Севиля ще играе в Лига Европа като трети в класирането

Група H: Ювентус – Малмьо 1:0, Зенит – Челси 3:3