Барселона продължава за Купата на Испания след невероятна драма с 8 гола

Барселона спечели невероятно драматичен мач като гост на Гранада с 5:3 след продължения и отива на полуфинал за Купата на краля в Испания. Грандът губеше с 0:2 от домакините до 88-ата минута, но с голове на Антоан Гризман и Жорди Алба се добра до 2:2 и стигна до допълнителните 30 минути. Там Барса поведе с нов гол на френския нападател Гризман, но в 103-ата минута Гранада изравни – 3:3.

В последните 12 минути Френки де Йонг и отново Алба вкараха, след като натискът на каталунците стана много силен. Така Барселона се измъкна от много трудна ситуация и е на полуфинал.

Там са още Севиля, победил с 1:0 навън Алмерия, както и Леванте, който изненадващо отстрани Виляреал с 1:0 на свой терен. В четвъртък вечер е последният четвъртфинал – Бетис е домакин на Атлетик Билбао.

Куриозно, полуфиналите ще се изиграят до края на февруари и в началото на март, като преди месец април ще се знае кои ще са двата финалиста в турнира. А в него все още не е излъчен победител за миналия сезон. Тогава финалният сблъсък Реал Сосиедад – Атлетик Билбао бе отложен, за да опитат организаторите да го насрочат с публика, което пандемията не позволяваше. Сега той трябва да се изиграе на 3 април, а се очаква финалът за този сезон да е в същия месец. И ако отново на него е Билбао, може да се случи така, че този отбор да спечели един и същ трофей два пъти за няколко дни.