Българските волейболистки победиха и Украйна с 3:0

България волейбол

България победи Украйна с 3:0 (25:23, 25:20, 25:12) в Пловдив в последния си мач от първата фаза на европейската Златна лига по волейбол за жени.

Така момичетата на Иван Петков записаха четвърта убедителна победа в четирите си мача и си осигуриха първото място в група “Б” с пълен актив от 12 точки. Така те ще заминат с високо самочувствие за участие във Финалната четворка на турнира на 19 и 20 юни в Русе.

Двубоят беше оспорван единствено в първия гейм, който вървеше точка за точка, а в края му домакините взеха две поредни разигравания, което се оказа решаващо.

Във втората част тимът на Петков направи серия от 10:1 точки, след която поведе с 23:14, а това се оказа достатъчно за успеха в гейма.

Българките доминираха и в третата част, в която дръпнаха с 13:5, а след това увеличиха преднината си до 21:8, за да триумфират.

Мирослава Паскова беше най-резултатна за успеха с 15 точки, а 11 точки добави Христина Вучкова.

За Украйна с 14 точки се отличи Карина Денисова.