Български вратар събра погледите в Купата на ФА

Купата на ФА

Намиращият се в сериозна криза отбор на Нюкасъл сензационно отпадна от турнира за Купата на Футболната асоциация в Англия след загуба с 0:1 от третодивизионния Кембридж.

“Свраките” се простиха в турнира, а главна заслуга за това имаше българският вратар на гостите Димитър Митов, който се превърна в играч на мача пред над 50 хиляди фенове по трибуните.

Митов направи цели 11 спасявания, включително и едно изключително класно в последните минути след удар с глава на Жоелинтон.

Цялата кариера до момента на 24-годишният Митов, който е роден в Козлодуй, минава по английските дивизии. Между 2014-а и 2017-а той бе част от Чарлтън, но след това в Кембридж записа първите си мачове като професионалист и от сезон 2018/19 е незаменим титуляр на тима.

Единственото попадение за гостите вкара деветката Джо Айрънсайд в 56-ата минута.