България победи Черна гора на старта на Европейското първенство по волейбол

България волейбол

България започна с категорична победа срещу Черна гора Европейското първенство по волейбол.

Играчите на Силвано Пранди стигнаха до успех с 3:0 (25:22, 25:17, 27:25) и се изравниха с италианците на върха в класирането на Група “B”, която се провежда в Острава.

Мачът мина почти безоблачно за волейболистите ни, макар че те имаха моменти на разсейване. В първия гейм взеха преднината си след 20-ата точка. Вторият дойде лесно след ранен аванс от 9 точки. Третият бе най-тежък и в него трябваше да спасяват два геймбола в края, но се концентрираха и предотвратиха четвърта част.

Пранди избра следния състав за начало на първенството: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Алекс Грозданов, Светослав Гоцев – Владислав Иванов-либеро. Много добро впечатление направи играта на Атанасов, при чийто сервис нашите обикновено трупаха аванс. Той и Грозданов освен това се отчетоха с много хубави блокади.

Следващият мач на България е в неделя срещу домакините от Чехия. По-рано днес италианците очаквано се справиха с Беларус също с 3:0. Чехия и Словения играят по-късно днес.