България остави зад себе си Северна Ирландия в квалификациите

България, национален отбор

Българският национален отбор победи Северна Ирландия с 2:1 в мач от световните квалификации. Българите губеха до почивката, но успяха да обърнат мача с два гола на Тодор Неделев през втората част.

С победата България зае трето място в група С с 8 точки, но вече и теоретично загуби шансове за класиране на Мондиал 2022, след като в другия мач от групата тази вечер Швейцария разгроми Литва с 4:0. Северноирландците остават четвърти с три точки по-малко и мач по-малко.

Президентът на България Румен Радев изгледа мача от трибуните на Националния стадион, като предпочете да седне сред малцината зрители, които се престрашиха да присъстват на двубоя в хладната и дъждовна софийска вечер.
В35-а минута Северна Ирландия поведе след намесата на ВАР. Конър Уошингтън реализира с добавка, но страничният рефер вдигна флага за засада. След преразглеждане на ситуацията бе установено, че ситуацията е редовно и попадението бе зачетено.

Българите вдигнаха темпото след почивката и успяха да изравнят в 53-а минута. Влезлият като резерва Илиян Илиев центрира в наказателното поле и след рикошет топката попадна у Тодор Неделев, който от движение я прати в долния десен ъгъл – 1:1.

Попадението даде импулс в редиците на “трикольорите” и десет минути по-късно отново Неделев вкара красив победен гол за 2:1. Плеймейкърът на Ботев Пловдив получи пас от Ивайло Чочев и с прецизен удар с левия крак от дъгата на наказателното поле не остави шансове на вратаря на гостите.