България има още един олимпийски шампион – Стойка Кръстева е златна в Токио!

Стойка Кръстева е олимпийски шампион, след като победи на финала в категория до 51 кг в бокса туркинята Бусе Чакъроглу. Българката спечели изключителтно убедително мача с пълно единодушие в съдийското решение с 5-0 гласа. Титлата е втора за България от игрите в Токио 2020 и първа за бокса ни от 25 години. Даниел Петров бе донесъл последната в Атланта 1996.

Стойка показа страхотен стил, надигра всички свои противнички по пътя към титлата, бе напълно фокусирана, с ясен план на ринга.

Най-високото отличие е второ за страната ни в Япония, след като в четвъртък Ивет Горанова ни зарадва в каратето. А общо България има пет медала в японската столица.

Кръстева е петият ни боксов олимпийски шампион в историята, като е първа в женската надпревара. Тя се нарежда до Георги Костадинов, Петър Лесов, Ивайло Маринов и Даниел Петров.