Българи се проявиха с гол и асистенция на мач от Мейджър лигата

Станислав Иванов

Двама българи се превърнаха в основни герои от мач в американската Мейджър Сокър Лийг по футбол.

Играещият за САЩ Индиана Василев, който е с български родители и корени, вкара гол за Интер Маями при победата над гостуващия Чикаго Файър с 3:2.

А националът на нашата страна Станислав Иванов, юноша на Левски, даде асистенция и игра силно за гостите.

Интер, собственост на Дейвид Бекъм, спечели мача драматично с гол в добавеното време.

За първи път след привличането му от английския Астън Вила, Василев започна като титуляр за звездния състав от Маями и откри резултата в 34-ата минута. Гостите обаче изравниха, а в 48-ата минута Лука Стоянович ги изведе напред след страхотна асистенция на Станислав Иванов. Домакините стигнаха до пълен обрат в последния половин час с голове на Роби Робинсън и Родолфо Писаро.

Интер Маями е 12-и на Изток с 19 точки, а Чикаго е 11-ти с 20.