Атлетик Билбао ще играе два финала за 14 дни

Атлетик Билбао може да спечели два пъти един и същ трофей за 14 дни. Баските елиминираха Леванте в полуфинала за Купата на краля с 2:1 като гост след продължения. Първият мач бе завършил 1:1 в Билбао.

В реванша домакините поведоха с гол на Марти в 17-ата минута, но Раул Гарсия изравни от дузпа в 30-ата. В допълнителните 30 минути след 90-те вкара Беренгер.

На 3 април е финалът Атлетик Билбао – Реал Сосиедад, отложен от края на сезон 2019-2020 г. 14 дни по-късно пък е финалът за новия сезон, пак на същия стадион, в който ще се срещнат Барселона и Атлетик Билбао.

Това пък е най-играният финал в историята на турнира – цели 8 пъти. Балансът е 6-2 победи за каталунците, които държат и рекорда в надпреварата с 30 трофея и общо 42 участия на финал. Атлетик стига финал за 39-и път, като е вдигал трофея в 23 случая.

Отборът от Билбао вече взе първият и единствен засега приз в испанския футбол за 2021 г., като спечели Суперкупата след минитурнира през януари. Тогава по пътя си баските биха Реал и Барселона.