Арсенал загуби у дома с нелеп автогол, феновете заляха стадиона с протести

Арсенал загуби от Евертън у дома с 0:1 след кошмарен автогол на вратаря Бернд Лено в 76-ата минута. Германският страж необяснимо пропусна през краката си топката при центриране на Ричарлисон, като дори я бутна към мрежата. Тя нямаше да влезе, а вървеше успоредно на голлинията – затова и попадението е записано на Лено.

С поражението Арсенал остава девети и илюзорно далеч от местата в Европа. Тимът е на полуфинал в турнира Лига Европа, а крайна победа там ще му даде квота за Шампионската лига. През първенството обаче “артилеристите” няма как да се класират ни за тази надпревара, ни за втората по сила.

Около стадиона преди и по време на мача хиляди фенове на Арсенал протестираха бурно срещу собствениците на клуба – фамилия Кронке, които бяха част от провалилия се проект за Суперлигата тази седмица. Привържениците искат напускането на американския концерн, след като участието в идеята за отцепването от европейския футбол се струва криминален и предателски акт на феновете.

И докато Арсенал е извън битката за Европа, Евертън е в нея с пълна сила след победата си. Отборът на Карло Анчелоти е осми с 52 т., само на една зад Ливърпул и Тотнъм. С по 55 са Челси и Уест Хем, а 59 има Лестър. Всички тези тимове са в играта за две места в Шампионската лига (две са за първите Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед, които са далеч напред) и едно в Лига Европа.