Арсенал се изкачи в топ 4 след победа на Уест Хям

Арсенал

Отборът на Арсенал влетя в зона Шампионска лига въпреки ужасния старт на сезона, който имаше.

“Артилеристите” спечелиха с 2:0 лондонското дерби срещу Уест Хем, като поне временно са на четвъртата позиция с 29 точки.

Нещо, което преди няколко месеца изглеждаше нереалистично, заради ужасния старт на сезона, който воденият от Микел Артета тим имаше. Постепенно обаче Арсенал подобри драстично играта си, а с днешната победа успя да свали именно Уест Хем от четвъртата позиция.

Все пак отборите на Манчестър Юнайтед и Тотнъм са с мачове по-малко на шестата и седмата позиця, а ако успеят да ги спечелят, те ще задминат Арсенал.

Днес заслуженият успех за артилеристите дойде благодарение на силната втора част, която започна перфектно, след като още в 48-ата минута Габриел Мартинели откри резултата.

Задачата на тима стана още по-лесна, кгоато заради извършената дузпа Владими Цоуфал получи червен картон, но Александър Лаказет проспуна да реши всички, защото изпусна наказателният удар.

Така Арсенал трябваше да чака до края, но все пак в 87-ата минута Емил Смит Роу успя да реши всичко с втори гол.

Тази вечер още един мач от Висшата лига бе отложен заради коронавирус. Това бе двубоят между Бърнли и Уотфорд.