Арда взе победата в Коматево при завръщането на Първа лига

Арда победи Ботев (Пловдив) в Коматево с 2:0 в първа среща от пролетния дял на българския футболен шампионат.

Двете попадения за кърджалии вкара младият бразилец 21-годишният Жуниньо, който премина на “Арена Арда” през септември миналата година. Това беше дебют за новия треньор на “канарчетата” Азрудин Валентич.

Той откри резултата в 12-ата минута, когато получи пас от Спас Делев и прати топката във вратата от непосредствена близост.

Последваха пропуски на Спас Делев за Арда и на Славчо Шоколаров за Ботев, като той стреля встрани от пряк свободен удар.

В последната минута на първото полувреме нов удар на Делев бе спасен, а от добавката Деян Лозев нацели горната греда.

В началото на втората част шут на Шоколаров бе спасен, а в 53-ата минута Жуниньо вкара втория си гол, този път с удар от границата на наказателното поле.

В 67-ата минута Кевин Янсон от домакините също нацели напречната греда след пряк свободен удар.

Най-големият пропуск за Арда дойде в 79-ата минута, когато Спас Делев излезе сам срещу вратаря и отправи твърде лек удар в обсега му.

Победата оставя Арда на четвъртата позиция с актив от 32 точки, а Ботев е 12-и с 14 точки.