Арда измъкна точката от Славия в Кърджали

Арда Кърджали и Славия завършиха наравно 1:1 в среща от 12-ия кръг от Първа лига.

Резултатът остави домакините на десетата позиция с 11 точки, а “белите” изпуснаха шанса си да влязат в тройката и са четвърти с 20 точки.

Домакините започнаха мача по-активно и в осмата минута удар отблизо на Иван Тилев, който премина покрай вратата, пазена от Светослав Вуцов.

В 16-ата минута столичани достигнаха до попадение. Иван Минчев подаде за Радослав Кирилов, който без забавяне стреля със зана ножица. Иван Караджов изби удара му, но празнуващият своя 18-ти рожден ден Мартин Сораков с добавка на празна врата откри резултата.

Последваха силни минути за столичани и Кирилов отново навлезе в наказетолното поле, но прострелното му подаване не намери негов съотборник.

В 39-ата минута шут на Румен Руменов не намери целта.

В началните минути на втората част Славия пропусна да реализира втори гол. Първо Сораков отблизо би в Иван Караджов, а Радослав Кирилов проби на скорост по крилото, на стреля в тялото на стража на Арда.

В 71-ата минута центриране от фаул за домакините на Спас Делев намери непокрития Милен Желев в наказателното поле и резултатът беше изравнен.

В 88-ата минута опасен шут на Делев беше избит в корнер от Светослав Вуцов. При последвалия корнер Алекс Петков би с глава, но топката се отби в гредата и излезе в аут.

След това равенство двата отбора нямат победа в четири поредни мача от шампионата.