Арда е на първия си финал за Купата на България

Арда победи Славия с 1:0 в София и със същия общ резултат се класира за финала в турнира за Купата на България.

Това ще е историческо първо участие на кърджалийци в мача за титлата и трети такъв за техния наставник Николай Киров, който два пъти стигна дотам с Ботев (Пловдив).

Единственото попадение за победителите вкара Алекс Петков в 26-ата минута след центриране от ъглов удар на Иван Тилев.

Славия може да съжалява, че не стигна поне до продължения, тъй като на два пъти удари гредата след удари на Емил Виячки през първото и Владислав Узунов и през второто полувреме.

С изключение на тези ситуации Арда се представи стабилно в отбрана и заслужи триумфа.

На финала южняците ще играят с победителя от втория полуфинал между ЦСКА и Лудогорец, който е в сряда след 1:1 в първия мач.