Арда дебютира в евротурнирите със загуба

Отборът на Арда Кърджали допусна загуба с 0:2 от израелския Апоел Беер-Шева в първи мач от втория квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите.

За финалиста от последното издание в турнира за купата на България това бе исторически първи мач в европейските клубни турнири, но поражението оставя малко шансове за продължаване в следващия етап преди реванша в Израел след седмица.

Пред изпълнените до краен предел спрямо изискванията на УЕФА за борба с коронавируса трибуни на “Арена Арда” домакините започнаха активно и още в третата минута Милен Желев стреля към вратата на Ариел Хариш, но неточно.

Апоел успя да поведе в 52-рата минута, когато халфът Мариано Барейро засече с глава центриране от корнер. Аржентинецът насочи топката към земята и след удара в нея тя стана неспасяема за вратаря Иван Караджов.

Апоел нанесе решителния си удар в 78-мата минута, когато резервата Дор Мича намери топката от воле и с бомбен удар от 7-8 метра дистанция не остави шансове на Караджов за 0:2.

В 87-мата минута на терена се стигна до сблъсък между играчите, който завърши със серия от жълти картони за играчи и на двата отбора.

До последния съдийския сигнал Арда натискаше, но не успя да стигне дори до почетен гол.