Манчестър Юнайтед направи нов обрат във Висшата лига

Манчестър Юнайтед победи Брайтън с 2:1 на “Олд Трафорд” в среща от 30-ия кръг на Висшата лига и се утвърди на второто място в класирането с четири точки преднина пред Лестър.

Юнайтед не изигра най-силния си мач особено през първото полувреме, но през второто успя да обърне нещата в своя полза – нещо, което се случи много пъти през този сезон.

В 13-ата минута Брайтън поведе в резултата след като центриране от дясно бе засечено от Дани Уелбек, който стреля с глава. Последва спасяване на Дийн Хендерсън и точна добавка на Уелбек за 1:0.

Юнайтед изравни в 62-ата минута, когато Бруно Фернандеш изведе Маркъс Рашфорд и десетката с прецизен удар по земя изравни за 1:1.

Победният гол за “червените дяволи” падна в 83-ата минута. Грийнууд се разписа след опит за удар на Пол Погба, който се превърна в асистенция.

Брайтън остава на 16-ата позиция с 32 точки и все още е застрашен от изпадане.